ТОП-100 ведущих юридических фирм Украины 2016

ТОП-100 ведущих юридических фирм Украины 2016

 
 
 

Військовий збір або що може бути більш постійним ніж тимчасове

Новий 2015 рік ознаменувався для України початком глобальної податкової реформи, що знайшла своє відображення, зокрема, і на сторінках Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 року № 71-VIII. У якості новорічного подарунку від вітчизняного законодавця українці отримали близько десяти нових платежів, серед яких: податок на нерухомість, транспортний податок, збір при купівлі іноземної валюти, додатковий імпортний збір, акцизний податок та ряд інших. Серед нововведень і продовження строків справляння військового збору, не лише на весь наступний 2015 рік, а й далі — до тих пір, поки Верховна Рада України не прийме рішення про завершення реформи Збройних Сил, із супутнім йому розширенням бази оподаткування починаючи з 01.01.2015 року. При цьому, ставка оподаткування залишилась на попередньому рівні — 1,5% від об’єкта оподаткування.

Нагадаємо, що військовий збір був запроваджений в Україні як загальнодержавний Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 року та мав стягуватись тимчасово до 01.01.2015 року.

Розширення бази оподаткування військовим збором означає, що відтепер до складу об'єкта оподаткування включатимуться всі доходи платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України її континентальному шельфі у виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами. Для порівняння: раніше дія податку розповсюджувалась лише на дохід у формі заробітної плати або інших виплат, компенсацій чи винагород, які нараховуються платнику податків у зв’язку з трудовими відносинами (виконанням робіт чи наданням послуг за цивільно-правовими договорами), а також виграшу у державну чи недержавну грошову лотерею. Іншими словами, сума необхідного до сплати податку дещо збільшиться. Проте навіть у вищевикладеному вбачаємо свій позитив — об'єкти оподаткування військовим збором та податком на доходи фізичних осіб тепер збігаються, що, принаймні, покладе кінець постійним дискусіям стосовно того, які доходи оподатковуються військовим збором, а які — ні.

Михайлина Москаленко
юрист,
АО "Правова група "Домініон"