Поділ / виділення об’єктів нерухомості

Супровід юриста в справах поділу/виділу частки нерухомого майна необхідний в будь-якому випадку. Є два основних шляхи вирішення цього питання: в позасудовому порядку та в суді, якщо спільне користування власністю неможливе, а сторони не бажають домовлятися мирним шляхом. Для того, щоб оптимально швидко та успішно вирішити спір, і його розгляд не затягувався, думка адвоката з нерухомості має ключове значення.

Для поділу чи виділу часток, сторони можуть скористатися допомогою юриста по нерухомості правової групи «ДОМІНІОН». Спеціаліст вивчить обставини справи, документи, і запропонує способи вирішення спірної ситуації. Захист права власності покладається на того, хто володіє таким майном або законне права власності якого оспорюється.

Особливості справ про поділ майна або про виділення частки

Чинне законодавство України передбачає можливість перебування нерухомого майна у власності як однієї особи, так і декількох (спільна власність): перебування в шлюбі, приватизація, спільна праця. Право спільної власності може виникати на підставі договору чи закону. Законодавство України виділяє дві форми спільної власності. Часткова форма – власники майна є особи, частки яких чітко визначені договором, але залишаються не виділеними. Спільна власність – це нерухоме майно, власниками якого є кілька осіб, а їх частки в такій квартирі, будинку або земельній ділянці рівні й не виділені.

 Як провести процедуру поділу та/або виділу нерухомого майна?

Ми надаємо перелік усіх необхідних юридичних послуг. Спочатку з’ясовуємо, в якому порядку діяти, який варіант є технічно можливим та найкращим, виходячи з поставленої задачі. Також необхідно провести попередню оцінку, які є варіанти поділу, чи краще отримати грошову компенсацію частки. Питання дуже об’ємні, і їх вирішення можуть потребувати участі нотаріуса, експертів.

Адвокат з питань нерухомості допоможе:

  • провести перевірку нерухомості,
  • звернутися з відповідним позовом до суду, в разі необхідності,
  • прорахувати розмір судового збору та інших фінансових витрат,
  • скласти адвокатський запит в органи й установи,
  • написати необхідні клопотання,
  • підготувати питання до експерта,
  • виконати інші необхідні дії по захисту прав і досягненню поставленої мети.

Однозначно, у справах про захист права власності необхідно звертатися за допомогою до фахівців, які мають великий професійний досвід в подібних судових спорах. Ви можете звернутися за допомогою до адвокатів правової групи «ДОМІНІОН», які допоможуть розділити чи виділити частки нерухомості.