Як вручатимуть податкові повідомлення?


Ми ділимося знаннями з нашими клієнтами і публікуємо тільки корисну інформацію

На сайті Державної фіскальної служби 17.11.2015 р. опубліковано проект нового порядку направлення підприємцям податкових повідомлень-рішень, що розроблений Мінфіном. (Режим доступу:http://sfs.gov.ua/…/regulyatorna-politi…/2015-rik/65009.html)
В пояснювальній необхідність затвердження нового обґрунтовується Законом України від 17 липня 2015 року № 655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» відповідно до якого внесено зміни до діючого порядку надіслання податкових повідомлень-рішень контролюючими органами. Прийняття нового порядку має наслідком втрату чинності наказами Міністерства фінансів України від 28.11.2012 р № 1236, Державної митної служби України від 11.05.2006 р № 370 і від 02.11.2009 р № 1050. Що стосується основних постулатів проекту, то варто відмітити, що в першу чергу проектом запропоновано встановити форми податкових повідомлень-рішень (за прикладом вітамінів форми іменовано літерами Ф, Р, Р1, Ш, З, В1, В3, В4, П, С, У, Д, Н).
Що стосується змін порядку їх направлення контролюючими органами платникам податків, то проектом, якщо пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення через відсутність за місцезнаходженням, відмову прийняти податкове повідомлення-рішення, незнаходження фактичного місця розташування платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Ірина Столярчук